Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/60-R17 till din stadsjeep. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Kristall Control SUV.
Kristall Control SUV har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Här har du ett offroaddäck från som är 215 brett och med en profil på 129 mm. Kristall Control SUV är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Kristall Control SUV. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 339 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kristall Control SUV |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4038526100337 |
Offroaddäcket Kristall Control SUV har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Kristall Control SUV och däckbeteckningen 235/60-R17.
Kristall Control SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/70-R16.