Proxes Comfort är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 215/65-R16. Offroaddäcket Proxes Comfort är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Proxes Comfort är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Detta offroaddäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Behöver du 16"-fälgar till dina Proxes Comfort? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 366 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4981910562603 |
Offroaddäck från med modellnamnet Proxes Comfort och däckbeteckningen 215/65-R16.
Proxes Comfort är ett offroaddäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Proxes Comfort och däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/60-R16.