Road Venture AT52 har en däckbeteckning som lyder 215/65-R16. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 passar på fälgar med en diameter på 16". Med offroaddäcket Road Venture AT52 får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 140 mm. Hastighetsindexet för Road Venture AT52 är H. Detta innebär att Road Venture AT52 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Road Venture AT52.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 486 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8808956688929 |
Road Venture AT52 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R18.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/65-R18.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R18.