Road Venture AT52 är ett däck från som har däckbeteckningen 275/65-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 passar på fälgar med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 179 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 448 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 275/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 8808956689087 |
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 275/65-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 275/65-R18. Däcket kommer från .
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.