Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 215/55-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Enasave EC300.
Enasave EC300 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Sommardäcket är 215 mm brett med en profil på 118 mm. Enasave EC300 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Enasave EC300? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 874 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Enasave EC300 |
| Däckbeteckning | 215/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 4250427444475 |
Sommardäck från med modellnamnet Enasave EC300+ och däckbeteckningen 205/55-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Enasave EC300+. Däcket har däckbeteckningen 185/60-R16.
Ett sommardäck från . Enasave EC300+ har däckbeteckningen 185/60-R16.
Ett sommardäck från . Advantage 2 har däckbeteckningen 215/55-R16.