har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 205/55-R16 för Enasave EC300+. Detta -däck är av modellen Enasave EC300+.
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. sommardäcket Enasave EC300+ är 205 mm brett och en profil på 113 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du 16"-fälgar till dina Enasave EC300+? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 979 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Enasave EC300+ |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4250427444055 |
Sommardäcket Enasave EC300 från med däckbeteckningen 215/55-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Enasave EC300+. Däcket har däckbeteckningen 185/60-R16.
Ett sommardäck från . Enasave EC300+ har däckbeteckningen 185/60-R16.
BluEarth-GT (AE51) - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/55-R16.