Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 205/60-R15. Detta -däck är av modellen Cross Sport SP-9.
Detta offroaddäck från passar på 15"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 123 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Cross Sport SP-9 har hastighetsindex H, vilket innebär att Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 15"-fälgar för Cross Sport SP-9. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 708 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Cross Sport SP-9 |
| Däckbeteckning | 205/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4717622046694 |
Ett offroaddäck från . Cross Sport SP-9 har däckbeteckningen 195/70-R14.
Ett offroaddäck från . Cross Sport SP-9 har däckbeteckningen 205/60-R14.
Detta offroaddäck från , kallat Cross Sport SP-9, har däckbeteckningen 205/60-R16.
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med däckmärkningen 205/70-R15.