Ecopia EP150 är ett däck från som har däckbeteckningen 205/55-R16. Detta -däck är av modellen Ecopia EP150.
Ecopia EP150 är ett sommardäck med diametern 16". Med sommardäcket Ecopia EP150 får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 113 mm. Hastighetsindexet för Ecopia EP150 är V. Detta innebär att Ecopia EP150 är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Komplettera Ecopia EP150 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 041 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecopia EP150 |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 3286341965117 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ecopia EP150. Däcket har däckbeteckningen 205/45-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 185/55-R16.
Sommardäcket Ecopia EP150 från med däckbeteckningen 195/55-R16.
Ecopia EP150 - Ett sommardäck med däckmärkningen 185/55-R16.