Ecopia EP150 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/55-R16. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Ecopia EP150.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Ecopia EP150 har en bredd på 195 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 107 mm. Ecopia EP150 är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Ecopia EP150? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 870 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ecopia EP150 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
| EAN | 3286340602617 |
Ecopia EP150 är ett sommardäck med däckmärkningen 195/55-R16.
Detta sommardäck från , kallat Ecopia EP150, har däckbeteckningen 195/60-R17.
Sommardäcket Ecopia EP150 från med däckbeteckningen 195/65-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/55-R16 och modellnamnet Ecopia EP150.