Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 205/55-R15. Detta -däck är av modellen Orbit.
Orbit har en diameter som är 15" och därmed passar på 15"-fälgar. Detta sommardäck har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Orbit har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Orbit med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 539 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Orbit |
| Däckbeteckning | 205/55-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 6959956791842 |
Detta sommardäck från , kallat Orbit, har däckbeteckningen 195/60-R15.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/60-R15 och modellnamnet Orbit.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 205/55-R17.