Orbit är ett däck från som har däckbeteckningen 195/60-R15. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Orbit.
Orbit passar på fälgar med en diameter på 15". Detta sommardäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 117 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Orbit klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Orbit. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 555 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Orbit |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 6959956791699 |
Sommardäck från med modellnamnet Orbit och däckbeteckningen 205/55-R15.
Sommardäcket Orbit har en däckbeteckning som är 195/60-R16. Däcket kommer från .
Sommardäcket Orbit har en däckbeteckning som är 195/65-R15. Däcket kommer från .