Detta sommardäck från har däckmärkningen 195/55-R16. Sommardäcket Turanza Eco är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Turanza Eco är ett sommardäck med en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 107 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Turanza Eco. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 814 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza Eco |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Sommardäcket Turanza Eco från med däckbeteckningen 195/55-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 195/55-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Turanza T005 DriveGuard RFT och däckbeteckningen 195/55-R16.
Turanza 6 är ett sommardäck med däckmärkningen 195/55-R16.