Detta sommardäck från har däckmärkningen 335/30-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för P Zero Trofeo RS.
P Zero Trofeo RS har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Detta däck är 335 mm brett och har samtidigt en profil på 101 mm. Profilen motsvarar 30% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper P Zero Trofeo RS. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 12 485 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero Trofeo RS |
| Däckbeteckning | 335/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 335 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8019227413281 |
Sommardäck från med modellnamnet P ZERO CORSA PZC4 och däckbeteckningen 335/30-R21.
Sommardäcket Eagle F1 Supersport R har en däckbeteckning som är 335/30-R21. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Pilot Sport Cup 2 har däckbeteckningen 335/30-R21.
Sommardäck från med modellnamnet Pilot Sport Cup 2 och däckbeteckningen 335/30-R21.