Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 335/25-R22. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Pilot Sport 4S.
Pilot Sport 4S passar på fälgar med en diameter på 22". Här har du ett sommardäck från som är 335 brett och med en profil på 84 mm. Pilot Sport 4S klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till Pilot Sport 4S? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 636 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport 4S |
| Däckbeteckning | 335/25-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 335 mm |
| Profil | 84 mm |
| Profilprocent | 25% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Detta sommardäck från , kallat Pilot Sport 4S, har däckbeteckningen 335/25-R22.
Ultrac Vorti+ - Ett offroaddäck med däckmärkningen 335/25-R22.
Sommardäck med däckbeteckningen 335/25-R22 och modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127.
SportContact 7 är ett sommardäck med däckmärkningen 335/25-R22.