Detta offroaddäck från har däckmärkningen 315/40-R21. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Zero All Season.
Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck med en diameter på 21". Offroaddäcket Scorpion Zero All Season har en bredd som är 315 mm och en däcksida med en höjd på cirka 126 mm (40% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på V är Scorpion Zero All Season ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Scorpion Zero All Season. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 892 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 315/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 126 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
Offroaddäcket Scorpion Winter har en däckbeteckning som är 315/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Alenza Sport A/S. Däcket har däckbeteckningen 315/40-R21.
Offroaddäcket Winter i*cept evo3 X W330A från med däckbeteckningen 315/40-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Winter Activa SV-3. Däcket har däckbeteckningen 315/40-R21.