Offroaddäcket Ventus evo K137A är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 315/40-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Ventus evo K137A.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 315 mm och en profil på cirka 126 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Ventus evo K137A är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Ventus evo K137A? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 953 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 315/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 126 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
| EAN | 8808563634777 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 315/40-R21 och modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127A.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 315/40-R21. Däcket kommer från .
Sommardäcket Advan Sport (V107E) har en däckbeteckning som är 315/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ4 SC. Däcket har däckbeteckningen 315/40-R21.