Powerproof 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 315/35-R20. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Powerproof 2.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 315 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Powerproof 2 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 544 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 315/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 6419440685199 |
Detta sommardäck från , kallat Powerproof 2, har däckbeteckningen 315/35-R21.
Ett offroaddäck från . Ventus S1 Evo 2 K117A har däckbeteckningen 315/35-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Quatrac Pro+ och däckbeteckningen 315/35-R20.
SportContact 7 - Ett sommardäck med däckmärkningen 315/35-R20.