Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 305/40-R20. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Eagle F1 Asymmetric 3 ROF.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 305 mm och har en profil som är ungefär 122 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Eagle F1 Asymmetric 3 ROF. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 278 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 ROF |
| Däckbeteckning | 305/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 122 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4038526326782 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 6. Däcket har däckbeteckningen 305/40-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/40-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/40-R20 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R20 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric ROF.