P Zero PZ5 är ett däck från som har däckbeteckningen 305/35-R22. Offroaddäcket P Zero PZ5 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 22". Detta däck har en bredd på 305 mm och har en profil som är ungefär 107 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindexet för P Zero PZ5 är Y. Detta innebär att P Zero PZ5 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper P Zero PZ5. Mer information om passande 22"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 233 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 305/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227445015 |
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127A och däckbeteckningen 305/35-R22.
Ett sommardäck från . Pilot Super Sport har däckbeteckningen 305/35-R22.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 325/35-R22.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 325/35-R22. Däcket kommer från .