P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 295/45-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för P Zero PZ4 SC.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en bredd som är 295 mm och en däcksida med en höjd på cirka 133 mm (45% av däckets bredd). P Zero PZ4 SC är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Komplettera P Zero PZ4 SC med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 448 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 295/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8019227395907 |
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en däckbeteckning som är 285/45-R22. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . P Zero PZ4 SC har däckbeteckningen 325/35-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 325/35-R22 och modellnamnet P Zero PZ4 SC.
P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck med däckmärkningen 325/35-R22.