Scorpion Zero All Season har en däckbeteckning som lyder 295/45-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Scorpion Zero All Season.
Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck med en diameter på 20". Med offroaddäcket Scorpion Zero All Season får du ett däck som är 295 mm brett och har en profil på 133 mm. Scorpion Zero All Season är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Scorpion Zero All Season då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 223 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 295/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8019227395877 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/45-R20 och modellnamnet Scorpion Winter.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Scorpion Winter 2. Däcket har däckbeteckningen 295/45-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Zero All Season och däckbeteckningen 255/65-R19.
Scorpion Zero All Season Run Flat - Ett offroaddäck med däckmärkningen 295/45-R20.