Blizzak LM 005 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 295/40-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blizzak LM 005.
Blizzak LM 005 passar på fälgar med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 295 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Blizzak LM 005 har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Blizzak LM 005? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 675 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 295/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 3286341513318 |
Offroaddäcket Blizzak LM 005 från med däckbeteckningen 295/35-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/50-R20 och modellnamnet Blizzak LM 005.
Blizzak LM 005 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Offroaddäcket Blizzak LM 005 har en däckbeteckning som är 285/40-R21. Däcket kommer från .