Offroaddäcket P Zero Rosso Asimmetrico är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 295/40-R20. P Zero Rosso Asimmetrico är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
P Zero Rosso Asimmetrico har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Offroaddäcket är 295 mm brett med en profil på 118 mm. Med ett hastighetsindex på Y är P Zero Rosso Asimmetrico ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 466 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero Rosso Asimmetrico |
| Däckbeteckning | 295/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero Rosso Asimmetrico. Däcket har däckbeteckningen 295/40-R20.
Ett sommardäck från . P Zero Rosso Asimmetrico har däckbeteckningen 295/30-R18.
P Zero Rosso Asimmetrico är ett sommardäck med däckmärkningen 295/35-R18.
P Zero Rosso Asimmetrico är ett sommardäck med däckmärkningen 225/40-R18.