Scorpion Zero All Season är ett däck från som har däckbeteckningen 295/35-R21. Offroaddäcket Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 103 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på W är Scorpion Zero All Season ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Scorpion Zero All Season. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 161 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 295/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Verde All-Season, har däckbeteckningen 295/35-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/35-R22 och modellnamnet Scorpion Zero All Season.
EUROALL SEASON AS220PRO är ett offroaddäck med däckmärkningen 295/35-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Verde All-Season och däckbeteckningen 295/35-R21.