Advantage 2 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 295/35-R21. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Advantage 2.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 103 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Advantage 2 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Advantage 2 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 21"-fälgar till Advantage 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 524 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 295/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 3528704667819 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/35-R21 och modellnamnet Latitude Sport 3.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/35-R21.
SportContact 7 är ett sommardäck med däckmärkningen 295/35-R21.
SportContact 7 - Ett sommardäck med däckmärkningen 295/35-R21.