Kinergy 4S² X H750A har en däckbeteckning som lyder 295/35-R21. Kinergy 4S² X H750A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 21". Offroaddäcket är 295 mm brett med en profil på 103 mm. Hastighetsindexet för Kinergy 4S² X H750A är Y. Detta innebär att Kinergy 4S² X H750A är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Kinergy 4S² X H750A. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 211 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kinergy 4S² X H750A |
| Däckbeteckning | 295/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 8808563627380 |
Detta offroaddäck från , kallat Kinergy 4S² X H750A, har däckbeteckningen 275/40-R21.
Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A har en däckbeteckning som är 275/40-R22. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Kinergy 4S² X H750A från med däckbeteckningen 285/35-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R21.