Scorpion Verde All-Season har en däckbeteckning som lyder 285/45-R22. Detta offroaddäck har modellnamnet Scorpion Verde All-Season och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 22" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Offroaddäcket Scorpion Verde All-Season har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (45% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Scorpion Verde All-Season är H. Detta innebär att Scorpion Verde All-Season är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Behöver du även 22"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 128 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Verde All-Season |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8019227234770 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R21 och modellnamnet Scorpion Verde All-Season.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Scorpion Verde All-Season. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R21.
Scorpion Verde All-Season - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/65-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Verde All-Season och däckbeteckningen 285/50-R20.