Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R19 till din stadsjeep. Detta offroaddäck har modellnamnet Wintrac Pro och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Wintrac Pro är V. Detta innebär att Wintrac Pro är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina Wintrac Pro? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 935 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 285/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 5942741083926 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wintrac Pro+. Däcket har däckbeteckningen 285/45-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R19 och modellnamnet Wintrac Pro.
Ett offroaddäck från . Wintrac Pro+ har däckbeteckningen 255/55-R19.
Wintrac Pro - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R21.