Offroaddäcket P Zero PZ5 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 285/40-R22. P Zero PZ5 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 22". Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som P Zero PZ5 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 22"-fälgar till P Zero PZ5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 535 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227423549 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/35-R23 och modellnamnet P Zero PZ5.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 325/35-R22.