Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/40-R22 till din stadsjeep. Detta -däck är av modellen PARADA Spec-X (PA02).
PARADA Spec-X (PA02) är ett offroaddäck med en diameter på 22". PARADA Spec-X (PA02) har en bredd på 285 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 114 mm. Hastighetsindexet för PARADA Spec-X (PA02) är V. Detta innebär att PARADA Spec-X (PA02) är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 22"-fälgar för PARADA Spec-X (PA02). Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 840 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | PARADA Spec-X (PA02) |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4968814749965 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/30-R22.
Ett offroaddäck från . PARADA Spec-X (PA02) har däckbeteckningen 285/35-R22.
Offroaddäcket PARADA Spec-X (PA02) har en däckbeteckning som är 285/40-R23. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet PARADA Spec-X (PA02) och däckbeteckningen 295/35-R24.