Blizzak 6 har en däckbeteckning som lyder 285/40-R21. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blizzak 6.
Med en diameter på 21" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket Blizzak 6 är 285 mm brett och en profil på 114 mm. Blizzak 6 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Behöver du även 21"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 334 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blizzak 6 |
| Däckbeteckning | 285/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 3286342044019 |
Offroaddäck från med modellnamnet Geolandar X-CV (G057) och däckbeteckningen 285/40-R21.
Eagle F1 Asymmetric 3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R21.
P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R21.
EUROWINTER HS02PRO - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R21.