Eagle F1 Asymmetric 3 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/35-R22. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Eagle F1 Asymmetric 3.
Detta -däck har en diameter på 22". sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 är 285 mm brett och en profil på 100 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Eagle F1 Asymmetric 3 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 568 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 285/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 5452000667465 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 255/45-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 235/65-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R20 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric ROF.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric AT har däckbeteckningen 285/40-R22.