Advantage 2 är ett däck från som har däckbeteckningen 285/35-R22. Detta -däck är av modellen Advantage 2.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 22". Offroaddäcket Advantage 2 har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 100 mm (35% av däckets bredd). Advantage 2 är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Komplettera Advantage 2 med matchande 22"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 980 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 285/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 3528706506345 |
Offroaddäcket P ZERO CORSA PZC4 har en däckbeteckning som är 285/35-R22. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 285/35-R22 och modellnamnet SportContact 6.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/35-R22 och modellnamnet Scorpion Zero All Season.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Potenza Sport Evo. Däcket har däckbeteckningen 285/35-R22.