Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 285/30-R20. P Zero PZ4 SC är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta sommardäck har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 86 mm, vilket motsvarar 30% av däckets bredd. P Zero PZ4 SC har hastighetsindex Y, vilket innebär att P Zero PZ4 SC är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för P Zero PZ4 SC. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 491 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 285/30-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/30-R20.
P Zero PZ4 SC - Ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R20.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC har en däckbeteckning som är 285/30-R20. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 285/30-R21.