Pilot Super Sport ZP är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 285/30-R19. Detta sommardäck har modellnamnet Pilot Super Sport ZP och är ett av alla däck som tillverkas av .
Pilot Super Sport ZP passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 285 mm brett och har samtidigt en profil på 86 mm. Profilen motsvarar 30% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Komplettera Pilot Super Sport ZP med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 090 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Super Sport ZP |
| Däckbeteckning | 285/30-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Pilot Super Sport ZP är ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R19.
Sommardäcket Pilot Super Sport ZP från med däckbeteckningen 285/30-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/35-R19 och modellnamnet Pilot Super Sport ZP.
Sommardäck med däckbeteckningen 275/30-R21 och modellnamnet Pilot Super Sport ZP.