Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 275/55-R20. Ventus ST RH06 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Ventus ST RH06 passar på fälgar med en diameter på 20". offroaddäcket Ventus ST RH06 är 275 mm brett och en profil på 151 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Ventus ST RH06. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 723 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus ST RH06 |
| Däckbeteckning | 275/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 117 |
| EAN | 8808563217048 |
Ventus ST RH06 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/55-R18.
Ventus ST RH06 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Proxes ST III - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R20.
Scorpion Winter - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R20.