Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 275/55-R20. Sommardäcket Ventus evo K137 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Ventus evo K137 är ett sommardäck med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 971 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 275/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 117 |
| EAN | 8808563635255 |
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127A och däckbeteckningen 275/55-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 275/55-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo K137 och däckbeteckningen 275/30-R20.
Sommardäcket Ventus evo K137 från med däckbeteckningen 275/35-R20.