Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Ecsta PS71 SUV.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". offroaddäcket Ecsta PS71 SUV är 275 mm brett och en profil på 151 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Ecsta PS71 SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 125 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ecsta PS71 SUV |
| Däckbeteckning | 275/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808956689315 |
Sommardäcket Ecsta PS71 har en däckbeteckning som är 275/55-R19. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/50-R20.
Ett offroaddäck från . Ecsta PS71 SUV har däckbeteckningen 265/50-R20.
Pilot Sport 4 SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R19.