Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 275/50-R22. Ventus evo K137A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 22"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 138 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Ventus evo K137A är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 22"-fälgar till Ventus evo K137A.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 655 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 275/50-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
| EAN | 8808563634814 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus S1 Evo 3 K127A. Däcket har däckbeteckningen 275/50-R22.
Sommardäck från med modellnamnet Primacy A/S och däckbeteckningen 275/50-R22.
Offroaddäcket CrossContact RX har en däckbeteckning som är 275/45-R22. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R22.