Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 275/50-R20. Detta -däck är av modellen SP Sport Maxx.
Detta -däck har en diameter på 20". offroaddäcket SP Sport Maxx är 275 mm brett och en profil på 138 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 121 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx |
| Däckbeteckning | 275/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 5452000591845 |
Offroaddäcket SP Sport Maxx har en däckbeteckning som är 275/50-R20. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet Cross Sport SP-9.
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/50-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet SP Sport Maxx och däckbeteckningen 275/50-R20.