Offroaddäcket SP Sport Maxx är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 275/50-R20. Detta -däck är av modellen SP Sport Maxx.
SP Sport Maxx har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Detta däck är 275 mm brett och har samtidigt en profil på 138 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper SP Sport Maxx då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 180 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx |
| Däckbeteckning | 275/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 3188649821969 |
SP Sport Maxx - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/50-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet Cross Sport SP-9.
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/50-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet SP Sport Maxx och däckbeteckningen 275/50-R20.