har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 275/50-R20 för Ultrac Pro. Offroaddäcket Ultrac Pro är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Detta däck är 275 mm brett och har samtidigt en profil på 138 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 867 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ultrac Pro |
| Däckbeteckning | 275/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8714692805318 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 275/50-R20.
Offroaddäcket Ecsta PS71 SUV har en däckbeteckning som är 275/50-R20. Däcket kommer från .
Advan Sport (V107D) - Ett sommardäck med däckmärkningen 275/50-R20.
Ventus evo K137A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/50-R20.