har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 275/45-R21 för EcoContact 7. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för EcoContact 7.
EcoContact 7 har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Sommardäcket EcoContact 7 har en bredd som är 275 mm och en däcksida med en höjd på cirka 124 mm (45% av däckets bredd). Hastighetsindex T som EcoContact 7 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för EcoContact 7. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 239 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 7 |
| Däckbeteckning | 275/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4019238300543 |
Detta offroaddäck från , kallat Ultra Grip Arctic 2 SUV, har däckbeteckningen 275/45-R21.
X-Ice North 4 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/45-R21.
Offroaddäcket Blizzak DM V3 har en däckbeteckning som är 275/45-R21. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat X-Ice Snow SUV, har däckbeteckningen 275/45-R21.