Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 275/45-R21. Eagle F1 Asymmetric är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Eagle F1 Asymmetric är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Komplettera Eagle F1 Asymmetric med matchande 21"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 908 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric |
| Däckbeteckning | 275/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 5452000642608 |
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric AT har däckbeteckningen 255/55-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6 och däckbeteckningen 275/45-R21.
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R19.