Potenza Sport Evo är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 275/45-R21. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Potenza Sport Evo.
Potenza Sport Evo är ett offroaddäck med en diameter på 21". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Potenza Sport Evo är Y. Detta innebär att Potenza Sport Evo är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 21"-fälgar till Potenza Sport Evo.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 791 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Potenza Sport Evo |
| Däckbeteckning | 275/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3286343131411 |
Offroaddäcket Potenza Sport Evo har en däckbeteckning som är 275/45-R20. Däcket kommer från .
Potenza Sport - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/45-R20.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/45-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus S1 Evo 3 K127A. Däcket har däckbeteckningen 275/45-R21.