Scorpion Verde All-Season är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 275/45-R21. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Verde All-Season.
Scorpion Verde All-Season är ett offroaddäck med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 124 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Scorpion Verde All-Season har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Scorpion Verde All-Season då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 531 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Verde All-Season |
| Däckbeteckning | 275/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227470871 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/45-R21 och modellnamnet Scorpion Verde All-Season.
Ett offroaddäck från . Scorpion Verde All-Season har däckbeteckningen 275/45-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Scorpion Zero All Season. Däcket har däckbeteckningen 275/45-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 295/40-R20 och modellnamnet Scorpion Verde All-Season.