Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/45-R20 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Pilot Sport 4 SUV EMT.
Pilot Sport 4 SUV EMT passar på fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Pilot Sport 4 SUV EMT är Y. Detta innebär att Pilot Sport 4 SUV EMT är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Pilot Sport 4 SUV EMT. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 909 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport 4 SUV EMT |
| Däckbeteckning | 275/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528708583023 |
Offroaddäck från med modellnamnet Pilot Sport 4 SUV EMT och däckbeteckningen 315/35-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/45-R20 och modellnamnet Pilot Sport 4 SUV EMT.
Pilot Sport 4 EMT - Ett sommardäck med däckmärkningen 275/35-R19.