Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för iON evo (IK01A).
iON evo (IK01A) är ett offroaddäck med diametern 21". Med offroaddäcket iON evo (IK01A) får du ett däck som är 275 mm brett och har en profil på 110 mm. Hastighetsindexet för iON evo (IK01A) är Y. Detta innebär att iON evo (IK01A) är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina iON evo (IK01A)? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 238 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | iON evo (IK01A) |
| Däckbeteckning | 275/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 8808563575834 |
Detta offroaddäck från , kallat iON evo (IK01A), har däckbeteckningen 275/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/35-R21.
Offroaddäcket iON evo (IK01A) från med däckbeteckningen 275/35-R21.
Offroaddäcket iON evo (IK01A) har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .