har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 275/40-R19 för Ultrac Pro. Ultrac Pro, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Däcket har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Ultrac Pro har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Ultrac Pro. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 265 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultrac Pro |
| Däckbeteckning | 275/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Ett sommardäck från . Ultrac Pro har däckbeteckningen 275/40-R19.
Offroaddäcket Ultrac Pro har en däckbeteckning som är 265/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultrac Vorti+. Däcket har däckbeteckningen 275/40-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ultrac Pro. Däcket har däckbeteckningen 275/40-R22.