Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/35-R22 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Grabber GT Plus.
Med en diameter på 22" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 96 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Behöver du även 22"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 097 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber GT Plus |
| Däckbeteckning | 275/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4032344015460 |
Grabber GT Plus är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R22.
Offroaddäcket Grabber GT Plus har en däckbeteckning som är 275/40-R20. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Grabber GT Plus har däckbeteckningen 275/45-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Grabber GT Plus och däckbeteckningen 275/45-R19.